Blog


Google výrazně posílí weby přizpůsobené pro mobilní zobrazení

Google výrazně posílí weby optimalizované pro mobilní zařízení a tento rok rozjel informační kampaň pro webmastery, kteří nemají optimalizované své webové stránky pro mobilní zařízení. V lednu začali chodit emaily vyzývající k „mobilizaci“ webu...

Číst dál »Google chce zvýhodnit zabezpečené stránky ve vyhledávači

Google se chystá provést "drobnou" změnu ve svém vyhledávači. Plánuje zvýhodnit zabezpečené webové stránky, které se tak budou ve výsledcích vyhledávání zobrazovat výše než stránky nezabezpečené, nevyužívající šifrování.

Číst dál »Updaty Google Panda a Penguin

Za všechno může algoritmus Google Panda a Google Penguin. Google začal svými updaty aktivně bojovat s nekvalitními zpětnými odkazy z tzv. linkových farem. Ty nabízejí tisíce backlinků na výměnu, háček byl v tom, že pokud jste například prodávali stříbrné šperky, na webu jste měli obrovské množství odkazů na weby prodávající...

Číst dál »Dlouhý ocas a zbýšení návratnosti do SEO

ak vyplývá z obrázku, existuje jen málo často hledaných slov. Tato slova jsou z hlediska optimalizace pro vyhledávače vysoce konkurenční právě pro svou velkou obecnost, což znamená, že je mnoho stránek, na kterých se toto slovo vyskytuje a dostat se na první stránku výsledků vyhledávačů je velice obtížné a tím i velice drahé.

Číst dál »Jméno domény

Většina vyhledavačů při řazení výsledků vyhledávání dává jistou váhu i klíčovým slovům obsaženým v URL webové stránky. Klíčové slovo, obsažené ve jménu domény a ve zbytku URL webu, může v určitém čase a u některých vyhledávačů zlepšit pozici klíčového slova ve výsledku hledání.

Číst dál »

Máte dotaz?